مقالات

سرویس بهداشتی و نکات مهم در طراحی آن

سرویس بهداشتی و نکات مهم در طراحی آن

سرویس بهداشتی و نکات مهم در طراحی آن

سرویس بهداشتی، یکی از فضاهای خصوصی و کاربردی در هر خانه‌ای است. این مکان جز بخش‌های مهم هر خانه به حساب می‌آید . پس هنگام طراحی آن باید توجه بسیار زیادی داشت. به صورت کلی طراحی اصولی و زیبا سرویس بهداشتی، علاوه بر ایجاد حس آرامش و آسایش، در ارتقای بهداشت و سلامت نیز نقشی کلیدی دارد. در همین راستا در این مطلب از سایت به پخش قصد داریم تا شما را با سرویس بهداشتی و نکات مهم در طراحی آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بررسی نکات مرتبط به طراحی سرویس بهداشتی

در ادامه به برشمردن نکات مهمی که بایستی در طراحی سرویس بهداشتی رعایت کرد می پردازیم.

انتخاب سبک مناسب در طراحی سرویس بهداشتی

به منظور طراحی سرویس بهداشتی نیاز است تا به چند موضوع مهم توجه داشته باشید. انتخاب سبک دکوراسیون، اولین قدم در طراحی سرویس بهداشتی است. سبک‌های مدرن، کلاسیک، مینیمال، صنعتی و سنتی، از جمله سبک‌های رایج در طراحی این فضا هستند. انتخاب سبک مناسب، به سلیقه شخصی شما، متراژ سرویس بهداشتی و سایر المان‌های دکوراسیون منزل بستگی دارد و نیاز است تا با توجه به این موارد اقدام به انتخاب سبک مناسب کنید. همچنین نیاز است تا فضایی را برای ذخیره سازی لوازم بهداشتی و شوینده‌ها در نظر بگیرید.

استفاده از رنگ‌های مناسب

رنگ‌ها، نقشی اساسی در القای حس و حال فضا دارند. در همین راستا به منظور طراحی سرویس بهداشتی نیاز است تا از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. به منظور انتخاب رنگ سرویس بهداشتی، نیاز است تا به متراژ فضا توجه داشته باشید. برای فضاهای کوچک، از رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید، کرم و طوسی استفاده کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. از سوی دیگر در فضاهای بزرگ‌تر، می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید.

نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب، علاوه بر ایجاد روشنایی کافی، در زیبایی و جذابیت فضا نیز نقش مهمی دارد. به همین دلیل نیاز است تا در سرویس بهداشتی نیز توجه ویژه‌ای به نورپردازی داشته باشید و از ترکیب نورها برای زیباسازی این محیط استفاده کنید. نورپردازی موضعی می‌تواند فضای این محیط را تغییر داده و آن را خاص کند. در کنار نورپردازی درست، استفاده از آینه‌های بزرگ برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا عالی است.

انتخاب متریال مناسب برای سرویس بهداشتی

به منظور طراحی و ساخت سرویس بهداشتی باید توجه بسیار زیادی به متریال انتخابی داشته باشید. انتخاب متریال مناسب برای کف، دیوارها و سقف در زیبایی و ماندگاری در طراحی این محیط حائز اهمیت است. سرامیک، کاشی، سنگ و… از جمله متریال‌های رایج در این فضا هستند که برای خرید آن‌ها باید توجه بسیار زیادی به خرج دهید. همچنین در طراحی سرویس بهداشتی و خرید متریال به نیازهای افراد معلول و سالمند نیز توجه کنید. پیشنهاد ما این است که در زمان خرید متریال از شیر آلات و تجهیزات باکیفیت و کم مصرف استفاده کنید.

چیدمان اصولی

چیدمان اصولی المان‌ها در سرویس بهداشتی، به استفاده بهینه از فضا و ایجاد فضایی کاربردی کمک می‌کند. در همین راستا پیشنهاد ما این است که در فضاهای کوچک، از المان‌های کم جا و جمع و جور استفاده کنید.

استفاده از المان‌های دکوری

استفاده از المان‌های دکوری مانند گلدان، شمع، حوله‌های زیبا و… می‌توانند به زیبایی و جذابیت سرویس بهداشتی شما بیفزاید. به همین دلیل در زمان طراحی سرویس بهداشتی اقدام به خرید المان‌های دکوری جذاب کنید.

توجه به تهویه مناسب

تهویه مناسب، برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و رطوبت در سرویس بهداشتی ضروری است. در نظر گرفتن و استفاده از فن تهویه یا پنجره برای تهویه مناسب اهمیت بسیار زیادی در طراحی این محیط دارد.

حرف آخر

در این مطلب از وب سایت به پخش شما را با نکات مهمی که در طراحی سرویس های بهداشتی باید به آن توجه داشته باشید آشنا کردیم. با رعایت این نکات، می‌توانید سرویس بهداشتی خود را به فضایی زیبا، کاربردی و آرامش بخش تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *