مقالات

ارتفاع مناسب برای نصب شیرآلات چقدر باید باشد؟

ارتفاع مناسب برای نصب شیرآلات چقدر باید باشد؟

ارتفاع مناسب برای نصب شیرآلات چقدر باید باشد؟

یکی از مواردی که در نصب شیرآلات مورد بررسی قرار می گیرد ارتفاع مناسب برای نصب شیرآلات است. چرا که نصب در ارتفاع نادرست استفاده از شیر آلات را دشوار می کند و همین امر به ایجاد کمر درد و یا گردن درد منجر می شود.

اگر در حین استفاده از شیرآلات مجبور به خم شدن و استفاده از زیرپایی هستید توجه داشته باشید که نصب شیرآلات به درستی انجام نشده و ارتفاع استاندارد را رعایت نکرده اند.

در این مقاله در رابطه با ارتفاع استاندارد شیرآلات بهداشتی مطالبی را عنوان می کنیم. از شما می خواهیم برای اینکه با این موضوع به صورت دقیق آشنا شوید در مقاله ای از وب سایت به پخش همراه ما باشید.

ارتفاع مناسب نصب انواع شیرآلات بهداشتی

بعد از ساختمان سازی و تکمیل فرایند ساخت، نیاز است تا شیرآلات بهداشتی مورد نیاز ساختمان خریداری و نصب شود. نصب شیرآلات در بخش های مختلف خانه انجام می گیرد که نیاز است تا استانداردهای لازم را برای نصب در نظر گرفته شود.

شیرآلات در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام نصب می گردد. برای اینکه از ارتفاع نصب شیرآلات در بخش های مختلف اطلاعات کافی داشته باشید در ادامه همراه ما باشید.

نصب شیر روشویی

برای تعبیه شیر روشویی باید به نوع روشویی توجه کرد. روشویی ها در دو نوع پایه دار و بدون پایه تولید می شوند.

در نوع پایه دار محل قرار گرفتن سیفون از سطح زمین 40 الی 45 سانتی متر و ارتفاع شیرهای باید در 55 متری از سطح زمین باشد.

در روشویی های بدون پایه که با کمک پیج بر روی دیوار نصب می شوند ارتفاع شیر باید از کف زمین حدود 75 سانتی متر باشد.

ارتفاع مناسب نصب شیر آفتابه

شیرآلاتی که برای توالت های ایرانی استفاده می شود به عنوان شیرآفتابه نامیده می شود. برای نصب این نوع از شیر آلات باید 40 سانتی از سطح زمین باشد. این اندازه باید بعد از درست کردن کف زمین محاسبه شود.

نصب شیرآلات توالت فرنگی

برای اینکه محل درست شیرآلات توالت فرنگی را در نظر بگیرید باید در حین نصب توالت فرنگی فاصله عرضی و طولی را رعایت کنید. سپس برای نصب شیرآلات حدود 55 سانتی متر از کف زمین فاصله بگذارید. محل نصب آویز شلنگ نیز 20 سانتی متر بالاتر از شیرآلات بالاتر است.

نصب شیر دوش حمام

برای نصب شیر دوش حمام نیاز است بین 90 سانتی متر تا یک متر از سطح زمین فاصله قرار داده شود تا شیر حمام نصب شود. علمک حمام نیز بعد از نصب شیر حمام به آن متصل می شود که بین 180 الی 2 متر ارتفاع دارد.

نصب شیر ظرفشویی

ارتفاع شیر ظرفشویی وابسته به نوع ظرفشویی دارد و مدل آن تاثیر گذار در محل نصب شیر آلات مربوطه است. با این حال و به صورت استاندارد سینک ظرفشویی باید حدود 85 سانتی متر از کف زمین فاصله داشته و شیر آب گرم و سرد نیز حدود 50 سانتی متر از کف زمین قرار گیرد.

همچنین محل قرار گیری تخلیه ظرفشویی و سیفون نیز بین 50 الی 55 سانتی متر از سطح زمین باید تعبیه شود.

خرید انواع شیر آلات ساختمانی

برای خرید بهترین محصولات بهداشتی ساختمانی و انواع اقلام کاربردی ساختمان می توانید از طریق وب سایت فروشگاهی به پخش اقدام نمایید. در این وب سایت کالاهای بهداشتی در برندهای مختلف، قیمت مناسب و کیفیت بالا موجود است و شما به راحتی قادر به خرید محصول مورد نظر خود هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *