مقالات

راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

امروزه خرید شیرآلات با کیفیت و استاندارد یکی از دغدغه‌های بسیار مهمی است که افراد به منظور خرید این دسته از محصولات به آن مواجه کنند. در این بین یکی از موضوعات بسیار مهم این است که به منظور خرید شیرالات استاندارد باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و چه محصولاتی را خریداری کنیم؟ در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این موضوع پرداخته و به نکات مهمی اشاره کنیم که در راستای خرید شیرآلات استاندارد باید به آن دقت کنید.

بررسی جنس بدنه شیرآلات

یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی که شیرآلات استاندارد باید داشته باشند، جنس بدنه آن‌ها است. بر اساس قوانین سازمان استاندارد ایران شیرآلات باید 58 تا 68 درصد از مس باشند و بقیه جنس آن می‌تواند از ناخالصی‌های مجاز باشد. همچنین میزان سرب مورد استفاده در بیشتر است ۲.۵ درصد باشد. توجه به این موضوع بسیار مهم به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید شیرآلات استاندارد و با کیفیتی را خریداری کنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

بررسی مشخصات فنی شیرآلات

پارامتر دیگری که به منظور خرید شیرالات استاندارد باید به آن توجه داشته باشید، اجزای داخلی این دسته از محصولات است. از مهم ترین بخش‌هایی از شیرآلات که باید به آن توجه داشته باشید می‌توان به کارتریج، شلنگ‌های آبرسانی، واشر، اورینگ و… اشاره کرد. این قطعات باید با کیفیت بالا ساخته شده باشند و جز بهترین محصولات باشند تا بتوانید از شیرآلات خود به صورت طولانی مدت استفاده کرد و با مشکل خاصی مواجه نشوید. همچنین توجه به موضوعاتی نظیر سوپاپ، واشر، پیچ و مهره‌های به کار رفته و… در تولید محصول موضوع دیگری است که در راستای خرید شیرآلات باید با دقت کنید.

توجه به گارانتی شیرآلات

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از موضوعات مهم و حائز اهمیت است که به منظور خرید شیرالات استاندارد باید با دقت کنید. اگر شیرالاتی را خریداری کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش نداشته باشد، در صورت بروز مشکل مجبور خواهید شد تا مبلغ بسیار زیادی برای حل مشکل خود پرداخت کرده و در واقع هزینه بسیار زیادی برای تعمیر شیرآلات پرداخت کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به منظور خرید شیرالات استاندارد به سراغ محصولاتی با گارانتی و خدمات پس از فروش طولانی مدت و حرفه‌ای بروید.

طراحی و مشخصات ظاهری

طراحی و مشخصات ظاهری از دیگر موارد بسیار مهمی هستند که در راستای خرید شیرآلات استاندارد باید به آن توجه داشته باشید. امروزه شرکت‌هایی که در حوزه تولید شیرالات فعالیت می‌کنند در تلاش هستند تا محصولات خود را با طراحی ارگونومیک و استانداردی به بازار عرضه کنند. رنگ بندی محصولات، طراحی آن، ارتفاع هر یک از بخش ها، راحتی استفاده و… از مهم ترین مواردی هستند که در راستای خرید یک شیرآلات استاندارد باید به آن توجه داشته باشید. دقت به نکات گفته شده باعث می‌شود تا در نهایت بتوانید محصول با کیفیت، حرفه‌ای و استانداردی را خریداری کرده و از آن به صورت طولانی مدت استفاده کنید.

راحتی نصب

بی شک شیرآلاتی که دارای اجزا و بخش‌های مختلف بوده و در آن شاهد پیچ و مهره‌های مختلف و بسیار زیادی باشیم، جز محصولات استاندارد به حساب نمی‌آیند. در واقع به شیرالاتی استاندارد گفته می‌شود که به راحتی بتوانید فرآیند نصب آن‌ها را انجام داده و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید. به همین دلیل لازم است تا در راستای خرید شیرآلات استاندارد به سراغ محصولی بروید که قابلیت نصب سریع داشته و برای نصب آن بتوانید بدون مشکل اقدام کرده و در نهایت از این محصول استفاده کنید.

حرف آخر

در این مطلب به سراغ راهنمای خرید شیرآلات استاندارد رفته و بیان کردیم که به منظور خرید یک شیرآلات با کیفیت و استاندارد لازم است تا به چه نکاتی توجه داشته باشید. اگر به موارد گفته شده در این مطلب توجه کرده و آن‌ها را رعایت کنید، می‌توانید در نهایت شیرالات با کیفیتی را خریداری کرده و بدون مشکل از آن سالیان سال استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *