مقالات

راهنمای تمیز کردن اصولی دستشویی (توالت)

راهنمای تمیز کردن اصولی دستشویی ( توالت )

بی شک یکی از بخش‌های بسیار مهم در هر خانه، سرویس بهداشتی آن است و همین مسئله باعث شده تا خانم‌ها همواره تلاش کنند که سرویس بهداشتی خود را تمیز نگه دارند، چرا که به دلیل ماهیت و ذات این فضا سرویس بهداشتی و دستشویی به سرعت آلوده شده و همین مسئله می‌تواند کل خانه را با مشکل مواجه کند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به راهنمای تمیز کردن اصولی دستشویی انداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

تمیز کردن بخش‌های مختلف سرویس بهداشتی

با توجه به وسایلی که در داخل سرویس بهداشتی شما وجود دارد، اولین گام تمیز کردن این است که به سراغ این تجهیزات و وسایل رفته و اقدام به پاک کردن آن‌ها کنید. به عنوان مثال در صورتی که در دستشویی و سرویس بهداشتی خود روشویی داشته و آینه‌ای در داخل دستشویی خود قرار داده اید، به عنوان اولین گام باید به سراغ این بخش‌ها رفته و آن‌ها را به خوبی تمیز کنید. سپس لازم است تا به تمیز کردن شیرالات داخل دستشویی پرداخته و آن‌ها را با استفاده از ماده تمیز کننده مناسب به بهترین شکل ممکن عاری از هرگونه آلودگی کنید.

تمیز کردن کاشی و سرامیک دیوارها

دیوارهای سرویس‌های بهداشتی از سرامیک و کاشی هستند. به همین دلیل گام بعدی این است که به منظور تمیز کردن اصولی سرویس بهداشتی به سراغ این کاشی‌ها و سرامیک‌ها رفته و تلاش کنید تا آن‌ها را با استفاده از ماده تمیز کننده مناسب و همچنین برس کشیدن از آلودگی‌ها پاک کنید.

پیشنهاد ما این است که برای انجام این فرایند به سراغ مواد تمیز کننده مختلف رفته و همچنین با استفاده از برس ماده شوینده ریخته شده را بر روی بخش‌های مختلف کشیده تا آن را بر روی کل کاشی‌ها و سرامیک‌ها پخش کنید. سپس با گرفتن آب بر روی دیواره‌ها می‌توانید ماده شوینده و کف‌های به وجود آمده را پاک کرده و اجازه دهید تا آن‌ها به بهترین شکل ممکن خشک شوند. سپس بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه می‌توانید ببینید که چگونه کاشی‌ها و سرامیک‌های سرویس بهداشتی شما تمیز می‌شوند.

تمیز کردن کاسه توالت

پس از آن که بخش‌های مختلف سرویس بهداشتی خود را تمیز کردید، لازم است تا به سراغ اصلی ترین قسمت دستشویی رفته و کاسه توالت را تمیز کنید. به منظور انجام این فرایند در ابتدا لازم است تا مواد شوینده‌ای که برای تمیز کردن سرویس بهداشتی تولید می‌شوند را بر روی کاسه توالت ریخته و سپس با استفاده از برس اقدام به کشیدن این ماده بر روی کل فضای کاسه توالت کنید.

لبه ها، گوشه‌ها و فضای اطراف داخل کاسه از مهم ترین بخش‌هایی هستند که آلودگی بسیار زیادی داشته و لازم است تا با کشیدن برس بر روی آن‌ها و همچنین زدن ماده تمیز کننده اقدام به شستشوی آن‌ها کنید. سپس با استفاده از آب می‌توانید کف به وجود آمده را تمیز کرده و سپس اجازه دهید که کاسه توالت شما خشک شود. انجام این فرآیندها در نهایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید سرویس بهداشتی تمیزی داشته باشیم.

نکته مهمی که باید به آن دقت کنید این است که اگر در داخل سرویس بهداشتی خود توالت فرنگی نیز دارید، باید پس از انجام این مرحله به سراغ توالت فرنگی رفته و با تکرار روش‌های گفته شده و همچنین استفاده از ماده شوینده آلودگی‌های موجود بر روی توالت فرنگی را نیز تمیز کنید.

حرف آخر

در این مطلب به بررسی راهنمای اصولی تمیز کردن سرویس بهداشتی پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. سعی ما در این مطلب آن بود تا بیان کنیم که چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن سرویس بهداشتی خود را تمیز کرده و آن را عاری از هرگونه آلودگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *